Sponsorluk Sözleşmesi Nasıl Hazırlanır?

Sponsorluk Sözleşmesi Örneği

Sponsorluk Sözleşmesi Örneği

Sponsorluk sözleşmesi, proje sahibi ile sponsor arasındaki olumlu görüşmelerin sonucunda sponsorluğun gerçekleşmesi adına hazırlanan; konusu para, ayni edinim veya hizmet edinimi olan ve sponsorluk kapsamında uzlaşılan tüm konuların barındırıldığı resmi evraklardır.

 

Sponsorluk sözleşmeleri bağlayıcıdır ve avukatlar eşliğinde hazırlanmalıdır. Islak imzalı veya çevrimiçi halleri hem sponsorda hem de proje sahibinde birer nüsha olarak bulunmalıdır. Anasponsor olarak sizin için her projeye uyarlanabilecek bir sponsorluk sözleşmesi örneği hazırladık.

Sponsorluk Sözleşmesine Neden İhtiyaç Duyulur?

Sponsorlar yatırım riskini en aza indirmek için sözleşme imzalama gereği duymaktadır.

 

Sponsorluğun büyüklüğüne göre basit veya kapsamlı sponsorluk sözleşmeleri imzalanabilir. Düşük çaplı sponsorluklar veya ürün sponsorları için prosedür gereği sözleşmeler imzalanırken, büyük kurumlarla yüksek değerli anlaşmalar yapan yüksek profilli sporcuların kapsamlı sponsorluk sözleşmeleri olacaktır.

 

Sözleşme konusu ikiye ayrılabilir. Sizin bir sözleşmeniz olduğu gibi kurumların da imzalatmak istedikleri sözleşmeler olabilir. Sözleşmede anlamadığınız bir kısım var ise sözleşmeyi imzalamadan önce mutlaka danışmanlık almalısınız.

Sponsorluk Sözleşmesinde Hangi Maddeler Yer Alır?

Sponsorluk sözleşmesinde temel kurallara, münhasırlık hakkının olup olmamasına, sponsora sunduğunuz haklara, sponsorluk bütçesine, ödeme planına özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Geri kalan tüm sözleşmelerde olduğu gibi taraflar, şartlar, fesih kuralları, uyuşmazlık çözümü gibi başlıklar da yer alabilir.

 

Anlaşmanın yürürlüğe gireceği tarih, sözleşme başlangıç ​​ve bitiş tarihleri, sunduğunuz hizmetler, teslimat tarihleri, anlaşmazlık durumu ve uzlaşma seçenekleri, ödeme planı, fikri mülkiyet hakları gibi konular sözleşmede açık olarak bulunmalıdır.

Bizimle iletişime geçin, sözleşmenizi birlikte hazırlayalım!
“bilgi@anasponsor.com”