Sponsor oldunuz ama doğru yere ulaştı mı? Ölçebiliyor musunuz?

SPONSOR OL

Sponsor olmak, bağış yapmak veya hediye vermek değildir. Hayır işlemek veya reklam yapmak hiç değildir. Doğru sponsorluk kurumlara uzun vadede büyük kazançlar sağlayan bir pazarlama aracıdır. Anasponsor sizin için en doğru ve en uygun sponsorluğu bulur. Arzu edildiği taktirde Tüm Sponsorluk Sürecini de yönetir. Yanlış sponsorluk yaptığınızda ise zamanınız ve bütçeniz geri dönüşü olmayan bir şekilde boşa gitmiş olur. Anasponsor ekibi size zaman ve para tasarrufu sağlar. Sizin için en uygun sponsorluk anlaşmasını sağlayabilmemiz için ilk önce sizin sponsorluk beklentilerinizi bilmemiz gerekmektedir.  Bu sebeple aşağıdaki maddeleri okumanızı önemle tavsiye ederiz.

1 – Zaman Tasarrufu

Uygun sponsorluklar detaylı incelemeler sonucunda ortaya çıkar. Anasponsor sayesinde bu detaylı incelemeler için daha fazla zamana ihtiyacınız kalmayacak. Anasponsor ekibi, sponsor olmak istediğiniz konular veya etkinlikleri size en az 2 ay (tercihen 3 ay) öncesinden detaylı bir şekilde sunar.

 

Anasponsor size etkili sponsorluk konusunda garanti verir.

2 – Etkili Sponsorluk

Anasponsor ekibi, sponsor olacak firmaların sponsorluk stratejilerine uymayan hiç bir etkinliği önermez! Önerdiğimiz etkinlikler/organizasyonlar detaylı sponsorluk başvuru formumuzdan elenmemiş, kriterlerimizi geçmiş olan etkinliklerdir. Anasponsor ekibi, etkili sponsorluk için önerdiği etkinliklerin yanı sıra, olası sponsorluk halinde firmanın kazanacaklarını sponsorluk raporu ile belirtir.

3 – Sponsorluk Süreci

Anasponsor ekibi sadece sponsor arayanların değil sponsor olan firmaların da Tüm Sponsorluk Sürecini yönetebilir. Sponsor olan firmalar için yönettiğimiz sponsorluk süreci;

 

  • Sponsorluk stratejisi, kurum hedefleri ve iletişim planları doğrultusunda oluşturulur.
  • Uygulama planı hazırlanır.
  • Sponsorluk bütçesi ayarlanır.
  • Önerilen sponsorluk dosyaları raporlanır.
  • Sponsorluk ölçümlenmesi sağlanır.
  • Sponsorluk sözleşmesi hazırlanır.
  • Sektörel sponsorluk raporları sunulur.

Tüm bu süreçten sonra kurumun etkinliğe sponsor olması durumunda, sponsor olunan etkinliğin kuruma getirmiş olduğu fayda, geri dönüş kuruma iletilir.

4 – Çeşitlilik

Anasponsor ekibi size daha fazla çeşitlilik katar. Sadece kurumunuza gelen sponsorluk talepleri haricinde, Anasponsor’un kriterlerini geçmiş bir çok sponsorluk fırsatını sizinle paylaşırız. Böylelikle olası bir etkili sponsorluğun önünü açmış oluruz.

5 – Sponsorluk Raporu

Anasponsor, sponsor olunan etkinlik sonrası özel sponsorluk raporları hazırlar. Bu raporlarda sponsorluğun geri dönüşü çeşitli verilerde aktarılır. Bu raporlar sponsorluk türü, kategorisi ve sektörlere göre değişkenlik göstermektedir. Lütfen detaylı bilgi isteyiniz.