Üniversite etkinliklerine en çok hangi şirketler sponsor oluyor?

Öğrenci Kulüplerine Sponsor Olan Firmalar

Üniversite Kulüpleri ve Sponsorluk

Üniversitelerde pek çok öğrenci kulübü bulunuyor. Öğrenci kulüpleri ise yıl boyunca pek çok proje ve etkinlik düzenliyor. Etkinlik katılımcılarına daha iyi hizmet verebilmek adına sponsorluk ön plana çıkıyor. Etkinliklerde sunulan ürün veya hizmet sponsorlukları sayesinde, hem daha iyi bir deneyim sağlanıyor hem de proje için ayrılan maliyetler düşüyor.

Üniversite kulüpleri ile gerek maddi gerekse de ayni olarak sponsorluk anlaşması imzalayan pek çok kurum bulunuyor. Bu noktada, hangi kurumlar ile nasıl iletişime geçilmesi gerektiği konusunda bir rehbere ihtiyaç duyuluyor.

Kulüplerin Genel İhtiyaçları

Üniversite kulüplerinin temel bazı ihtiyaçları bulunuyor. Etkinlik öncesi, sırası ve sonrasında ön plana çıkan bu ihtiyaçların pek çoğu sponsorlar tarafından karşılanabiliyor.

oncesi

Etkinlik Öncesinde

 

Etkinlik öncesinde; sponsorluk dosyası, potansiyel kurum listesi gibi ihtiyaçların haricinde, internet sitesi tasarımı, afiş tasarımı, mailing, sosyal medya yönetimi, basın sponsorluğu, baskı sponsorluğu gibi konular ön plana çıkmaktadır.

1

Etkinlik Sırasında

 

Etkinlik sırasında; yiyecek ve içecek (su, meyve suyu/nektarı, maden suyu, çay, kahve, asitli içecek, tatlı-tuzlu kurabiye/kokteyl yiyecek çeşitleri veya kitleye uygun yeni bir ürün), konaklama, Wi-Fi, iletişim, simultane çeviri, mailing, deneyim alanları, giyim, ulaşım gibi konular ön plana çıkmaktadır.

sonrasi

Etkinlik Sonrasında

 

Etkinlik sonrasında; raporlama, mailing, toplu yemek, after party gibi konular ön plana çıkmaktadır.

Geçmişte Çalıştığımız Üniversiteler

 

Anasponsor olarak geçmişten günümüze pek çok önemli üniversite kulübü ile hem maddi sponsorluklar hem ayni sponsorluklar hem de raporlama konusunda çalıştık.

İşte bazı örnekler;

Sayfamızda belirttiğimiz ihtiyaçlara göre, üniversite kulüpleri sponsorluk konusunda hangi kurumlarla iletişime geçmesi gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirler. Anasponsor olarak öğrenci kulüplerine yönelik hizmetlerimizi öğrenmek için lütfen iletişime geçiniz.

Eğer maddi veya ayni sponsorluklar için, sponsorların nasıl bulunduğu ve Anasponsor olarak sizlere nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek istiyorsanız, butona tıklayabilirsiniz.

Sponsor Nasıl Bulunur?