Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S

Anasponsor tam olarak ne yapar?

Anasponsor, sponsor arayan kişilerin veya kurumların bu ihtiyacını, sponsor olmak isteyen kişiler veya kurumlarla karşılar. Özetle, sponsor arayan ile sponsorluk vereni, her iki tarafa da yararlı olacak şekilde birleştirir.
Sponsor arayan kişilerden, etkinliklerini/organizasyonlarını öğrenmek amacıyla talep ettiğimiz bazı bilgiler bulunmaktadır. Bu sayede sponsor bulma ve bulunan sponsorlukların etkili olması konuları verimli bir şekilde gerçekleşir.

Ne gibi talepleriniz var?

Sponsorluk süreci nasıl işler?

Sponsor arayan kişiler ilk önce taleplerimizi yerine getirir. Daha sonra, Anasponsor ekibi sponsor olmak isteyen kurumlarla iletişime geçip, hem sponsor veren hem de sponsorluk alan tarafa en yararlı olacak şekilde sponsorluk sürecini yönetir. Anasponsor ekibi süreç sonunda detaylı raporlama hizmetini sağlar.
Hayır. Anasponsor, talep edildiğinde Tüm Sponsorluk Sürecini yönetebilir.

Anasponsor sadece aracı mı olur?

“Tüm Sponsorluk Süreci” nedir?

Sponsor arayan kişi/kurumlar için; “Sponsorluk stratejisinin oluşturulması”, “Sponsorluk uygulama planının hazırlanması”, ”Sponsorluk haklarının belirlenmesi”, ”Sponsorluk fiyatlandırması”, ”Sponsorluk dosyalarının oluşturulması”, ”Süreç yönetimi ve uygulama”, ”Sponsorluk anlaşmalarının hazırlanması ve imzalanması”, ”Sponsorluk sözleşmeleri ve ödeme takibi” gibi hizmetler sunulur.
Sponsor olan kurumlar için; “Kurum hedefleri ve iletişim planları doğrultusunda en uygun sponsorluk adayları önerilmesi”, “Sponsorluk dosyası raporlanması”, “Sponsorluk ölçümlemesi”, “Sponsorluk sözleşmesi hazırlanması”, “Sektörel sponsorluk raporları hazırlama” gibi hizmetler sunulur.
Hayır. Anasponsor, size sponsor bulma ve etkili sponsor olma desteği sağlar. Sponsorlarınızın veya etkinlik/organizasyonların seçimi konusunda özgürsünüz.

Anasponsor’un ayarladığı sponsorlukları kullanmak zorunda mıyım?

Başvuru ücretli mi?

Hayır. Başvuru talepleriniz için Anasponsor’a herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Başvuru tamamen ücretsizdir. Sponsor bulmak için de herhangi bir ücret talep edilmez.
Anasponsor, ayarladığı ücretli sponsorluk başına, sponsor arayan kişi/kurum ve sponsor olan kurum ile birlikte mutabakata varılan orandaki kısmı kendisine saklar. Bu oran sponsorluğun büyüklüğüne, kategorisine ve sayısına göre değişebilir. Ayni sponsorlar için ise paket üzerinden veya hizmet bedeli karşılığında ücret alır. Anasponsor eğer Tüm Sponsorluk Sürecini yönetirse ayrıca talep ettiği sabit bir ücret bulunmaktadır.

Anasponsor’un bundan kazancı nedir?

Anasponsor’a neden güvenmeliyim?

Anasponsor'un en büyük kazancı sponsorluk algısını yükseltmektir. Başvuru sırasında paylaşmış olduğunuz hiç bir bilgi üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. Karşılıklı güven, saygı ve iş ahlakı ilkelerine dayalı, konusunda uzman profesyonellerle çalışan Anasponsor, şeffaf ve hesap verilebilir bir sistem ile zamanında iş teslim ederek müşterilerine maksimum faydayı sağlar.