Lütfen danışmalık için randevunuzu alınız.

SPONSORLUK DANIŞMANLIĞI

Sponsorluk konusunda uzman Anasponsor ekibi ile projenizin sponsorlukları hakkında ön çalışma ve danışmanlık almak istemez misiniz? Projenizi sektör fark etmeksizin inceleme altına alarak, sponsorlara sunabileceğiniz faydaları birlikte belirleyebiliriz. Aşağıdaki başlıklar danışmanlığın kapsamını açıklamaktadır.

Strateji ve Değerleme Süreci

Hedef kitlenizi ve daha geniş kitlelerinizdeki niş izleyici gruplarını belirlemek için sizlerle birlikte çalışıyoruz. Çalışmalar sonucunda genellikle 3-4 farklı hedef kitle grubu belirleniyor. Hedef kitlenin belirlenmesi, strateji geliştirmek için ilk adımdır ve biz de öncelikle bu kısımdan başlıyoruz.

İçerik Belirleme

Sunabileceğiniz değerleriniz yoksa aslında bir sponsorluk programınız bulunmuyor demektir. İçerik belirleme süreci aşamasında hedefimiz basit: sponsorluk için mümkün olan en geniş varlık tabanını geliştirmek. İçerik ve kitle belirleme kısımlarında sizlerle birlikte ortak bir çalışma yapmaktayız.

Değer Belirleme

Hedef kitlemiz ve içeriğimiz belli olduktan sonra sıra sponsorluğun değerini belirleme noktasına gelir. Bu kısım çok teknik ve zorlayıcı kısımdır. Proje değerini belirlemek için kullandığımız özel program ile kurumlarla yapılacak pazarlık sürecindeki aşamalar belirlenir.

İleriye Dönük Araştırmalar

Araştırma kısmında projenin öncelikleri belirlenir ve bir yol haritası oluşturulur. Ayrıca görüşmeler sırasında kullanılması gereken yazılım araçları sizlerle paylaşılır. Kurumlarla irtibata hangi öncelikte ve nasıl geçmeniz geçmeniz gerektiği sizlerle paylaşılır.

Strateji ve Şablon Oluşturma

Belirlenecek stratejiler oldukça kapsamlıdır ve aşağıdaki konu başlıklarını kapsar:

 

  • 1, 2 ve 3 yıllık gelir tahminlerini,
  • Kullanması gereken sponsorluk kategorileri,
  • Sponsorluk için personel önerileri,
  • Satış takviminizi planlama,

 

Şablonlar adım adım uygulama süreci için tasarlanmıştır.

Sponsorluk Satışı

Danışmanlık tamamlandığında bizler yine de sizlere yardımcı olmaya devam ediyoruz. Önemli bir kurum ile toplantı ayarlandığında, nasıl davranmanız ve neler sunmanız gerektiği ile ilgili yardımda bulunuyoruz. Sponsorluk dosyanızı son kez bizler de kontrol ediyoruz. Sponsorluk danışmanlığımız süresizdir, dilediğinizde faydalanabilirsiniz.